Close

Butik Catering Firmaları ve Hizmet Detayları

Catering kelimesi, son yıllarda özellikle iş alanlarında sıklıkla duyulan kelimeler arasında yer almaktadır. Hazır yemek hizmeti olarak tanımlanabilecek bu kavram, ilk ortaya çıktığı dönemlerde iş yerlerine yemek hizmeti verme amacı taşımaktaydı. Bu hizmetin sunduğu avantajlar, günümüzde catering hizmetlerine olan ilgiyi arttırmıştır. Bu durum da butik catering adı ile yeni bir trendin ortaya çıkmasına neden olmuştur. İlk dönemlerde yalnızca toplu olarak yapılan yemek servisleri, bu yeni trend ile birlikte evlere kadar uzanan bir hizmet ağının oluşmasına yol açmıştır. Butik yemek servislerine duyulan gereksinimin artması, Ankara catering firmaları tarafından fark edilmiş ve bu gereksinimi karşılayacak düzeyde catering hizmetlerinin planlanması sağlanmıştır.

Butik Catering Hizmetlerinin Kapsamı Nedir?

Butik catering hizmetlerinin kapsama alanı oldukça geniştir. Bunların başında genel iş yerlerine yemek servisi gelmektedir. Ancak burada sözü edilen servis, klasik catering hizmetlerinde olduğu gibi toplu menülere bağlı değildir. Bireyler tarafından zengin menüler içinde özel olarak seçilmiş yiyeceklerin tek tek servis edilmesi söz konusudur. Ayrıca istenilmesi durumunda tabldot yemek Ankara hizmeti de toplu olarak sunulmaktadır. Butik yemek hizmetleri aynı şekilde evleri de kapsamaktadır. Sürekli olarak çalışan ve yemek yapmak için yeteri kadar zamanı kalmayan ailelerin günlük yemek ihtiyacının karşılanması adına bu hizmetten yararlanmak mümkündür. Butik catering firmalarının sunduğu en büyük avantajlardan biri, geleneksel catering hizmetlerine kıyasla daha zengin menüler sunabilmesidir. Bu sayede evlerde ya da iş yerlerinde çok çeşitli yemekleri denemek mümkündür.

Butik yemek hizmetlerinin kapsama alanları yalnızca iş yerleri ve evlerle de sınırlı değildir. Özel iş toplantılarında ya da davetlerde de bu hizmetten yararlanabilme olanağı bulunmaktadır. Catering organizasyon olarak adlandırılan bu hizmet sayesinde misafirlerin nasıl ağırlanacağına ve davetin asıl konusuna odaklanma gibi bir kolaylık ortaya çıkmaktadır. Zira çoğu organizasyon için yemek en zahmetli aşama olarak kabul edilmektedir. Butik cateringden yararlanıldığı zaman yemeklerin hazırlanması, dağıtım yerine ulaştırılması, servis edilmesi ve sonrasında da bulaşıkların toplanıp götürülmesi görevleri şirket tarafından üstlenilmektedir. Bu gibi organizasyonlarda ve iş yerlerinde yerinde üretim yapabilmek de mümkündür.

İlginizi çekebilir;

Organizasyon Hizmetlerimiz

Catering ve Toplu Yemek Hizmeti

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir