Close

Catering Şirketleri Hangi Alanlarda Hizmet Verir?

Son yıllarda sayıları giderek artan ve daha çok tercih edilmeye başlanan catering şirketleri temel olarak hazır yemek hizmetleri sunmaktadır. Hem özel işletmelerin hem de kamu kurumlarının yalnızca kendi faaliyet alanlarına odaklanmaya başlaması ve alan dışı hizmetlerin işletme dışından temin edilmesinin giderek yaygınlaşması, catering şirketlerinin doğuşuna da zemin hazırlamıştır. Bu durum yalnızca iş dünyası ile sınırlı da değildir. Catering şirketlerinin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanan bireysel müşteriler de her geçen gün artmaktadır. Catering hizmeti sunan işletmelerin hizmetleri oldukça çeşitlidir. Catering şirketlerinden hizmet almak hem yemek giderlerinin düşmesine hem de daha kaliteli ve profesyonel menülerin hazırlanmasına olanak tanımaktadır. Ancak kaliteli bir hizmet alabilmek için doğru firma seçimine de özen gösterilmelidir. Catering şirketlerinden hizmet alırken sözleşme süresini uzun tutmak ya da yemek verilecek kişi sayısının fazla olması, daha uygun fiyatlı hizmet alabilme imkânı sunmaktadır.

Yerinde Yemek Hizmeti

Catering hizmetleri arasında en sık tercih edilenlerden biri, yerinde yemek hizmetidir. Bu hizmet kalabalık iş yerlerinde ya da kamu kurumlarında tercih edilmektedir. Kendine ait mutfağı olan yerlerde, catering şirketi çalışanları tarafından belirlenen öğünlerde yemekler hazırlanarak dağıtılmaktadır. Hangi yemeklerin hazırlanacağı, tamamen müşteri tercihine bağlıdır. Her ne kadar catering firmalarının kendi menüleri olsa da hizmet alan tarafın istekleri doğrultusunda bu menülerin değiştirilmesi veya tamamen yeniden oluşturulması mümkündür. Yerinde yemek hizmetinde yemeğin hazırlanması, dağıtılması, bulaşıkların yıkanması gibi kolaylıklar sağlanmaktadır.

Organizasyon

Yemek Servisi Hizmeti

Toplu catering hizmeti veren şirketlerden en çok talep edilen hizmetlerden biri de yemek servisidir. Bu hizmet kendine ait bir mutfağı olmayan işletmelerde tercih edilmektedir. Ayrıca inşaat şantiyelerinde ya da farklı çalışma alanlarında da bu hizmete başvurulmaktadır. Yemek servisi hizmetinde yemekler catering şirketinin yemekhanelerinde hazırlanmakta ve yalıtımlı kaplar ile servis edilmesi istenilen adreslere sevk edilmektedir. Yemek servisi hizmeti genellikle tabldotlar ya da kâğıt tabak ve bardak takımları ile servis edilmekte, servisten sonra kalan yemekler ve bulaşıklar yeniden şirket yemekhanesine taşınmaktadır.

Özel Organizasyon Hizmeti

Catering şirketlerinin sunmuş olduğu hizmetlerden bir diğeri de özel organizasyon yemeklerdir. Özel organizasyonlarda yemek ve tatlının yanı sıra pasta, kokteyl ve daha farklı hizmetler de sağlanmaktadır. Özel organizasyon yemeklerinin menüleri de müşteriler tarafından belirlenmektedir. Bu hizmet türünde yemekler genellikle catering hizmetleri sunan şirketin mutfağında hazırlanmakta ve daha sonra servis edileceği yere getirilmektedir. Özel organizasyonlarda yemeklerin servis edileceği konseptin özel olarak belirlenmesi de mümkündür. Ramazan ayında şirketler ya da belediyeler tarafından açılan iftar çadırları, düğün ve sünnet yemekleri, parti ve kutlama yemekleri, iş yemekleri ve daha pek çok özel organizasyon için catering şirketlerinin sunmuş olduğu geniş bir hizmet yelpazesi bulunmaktadır. Özel organizasyonlar için catering firmalarından hizmet almak, organizasyonun esas faaliyetine odaklanma olanağı tanımaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir