Close

Şirketler İçin Ev Yemeği Nereden Alınır?

Son yıllarda pek çok şirket, gereksinim duymalarına karşın esas faaliyet alanları ile ilgili olmayan hizmetleri dışarıdan satın alma yoluna gitmektedir. Bu sayede esas işe odaklanamama ve zaman kaybı gibi olumsuzlukların önüne geçilebilmektedir. Yemek hizmetleri de bu doğrultuda dışarıdan alınan hizmetler arasında yer almaktadır. Ancak şirketler için ev yemeği hizmeti alınırken hijyen ve lezzet şartlarına dikkat edilmelidir. Ev yemeği hizmeti veren catering firmaları, bu ihtiyacı fazlasıyla karşılayabilmektedir. Ama aynı durumun tüm catering şirketleri için geçerli olduğunu söylemek de mümkün değildir. Ev yemeği arayan şirketler herhangi bir catering şirketi ile anlaşmadan önce iyi bir araştırma yapmalıdır. Üretim ve dağıtım ağının hijyenik olması, kaliteli malzeme kullanılması, yemeklerin profesyonel kişiler tarafından yapılması ve sağlıkla alakalı diğer tüm koşulları yerine getirebilecek şirketler tercih edilmelidir.

Şirketler İçin Ev Yemeği Listesi

Ev yemekleri Ankara hizmeti veren pek çok catering firması bulunmaktadır. Bu firmaların her biri, zengin ev yemekleri menülerine sahiptir. Ayrıca catering hizmeti alacak bazı firmaların kendilerine özel menü talep edebilmeleri gibi bir olanak da bulunmaktadır. Catering firmaları tarafından hazırlanan ev yemekleri listesi farklı gereksinimlere cevap verebilecek potansiyeldedir. Bu listeler genellikle bir çeşit çorba, bir çeşit sulu yemek ve pilav ya da makarna gibi kurulardan oluşmaktadır. Bunlara ek olarak mevsime uygun salata, tatlı, hoşaf ve cacık gibi yiyecekler de bu listelerde yer almaktadır. Bu listeler genellikle uzman diyetisyenler tarafından hazırlandığı için, besin değerleri bakımından son derece dengelidir.

Bu menülerde çorba olarak ezogelin, tel ya da arpa şehriye çorbası, ayran çorbası, yayla çorbası, kırmızı ya da yeşil mercimek çorbası gibi çorbalar yer almaktadır. Ana yemekler ise oldukça çeşitlidir. Karnıyarık, karışık kızarma, fırında köfte, patlıcan musakka, orman kebabı, su böreği, haşlanmış ya da fırında kızartılmış tavuk, ızgara köfte, et sote, bamya ve bezelye gibi pek çok yemeği bu listelerde bulabilmek mümkündür. Şehriyeli pirinç pilavı, bulgur pilavı, fırında ya da normal haşlanmış makarna gibi yemekler de bu listelerde ayrıca yer almaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir